Yeşil Çay Zayıflatırmı ?

admin 18 Ağustos 2012

Bildiğimiz siyah çay ile aynı bitki kökeninden üretilen yeşil çay gerçekten zayıflatır mı? Yeşil çay mucizevî özellikleri ile bugüne kadar milyonlarca kişiye şifa kaynağı oldu ve olmaya devam ediyor diyebiliriz. Siyah çay ile gördüğü işlemlerden dolayı ayrılan ve şifasını kaybetmeyen yeşil çay zayıflatma özelliği ile de dikkat çekiyor.

Yeşil Çay içerdiği etken maddeler sayesinde metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde özellikle yağ olmak üzere karbonhidrat ve protein konusunda da hızlı yakıcı görevi gören yeşil çay, uygun kullanımı sonrasında kilo kayıplarına yol açmaktadır. Pek çok diyetisyen uzman tarafından tavsiye edilen yeşil çay’ın zayıflatıcı etkisi kanıtlanmıştır. Yeşil çay hücre yenileyici özelliği sayesinde vücutta biriken ölü deriyi hızla atmanızı sağlar. Yeşil çay kullanan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta ise yeşil çay kullanıyorum diye aşırı yemekten kaçınmalıdır. Çünkü yeşil çay sadece metabolizmayı hızlandıran bir bitkidir. Metabolizmayı hızlandırıyor diye aşırı yemek yerim daha sonra yeşil çay içerim düşüncesi en yanlış kullanım örneğidir. Yeşil çay aşırı birikmelere ve yüklemelere karşı etkisiz bir maddedir sadece yakılım sürecini hızlandırdığı için aşırı madde yüklenmesinde etkisi bir hayli azalmaktadır.

Konuları Google üzerinde en çok arananlar listesine girmeyi başarmış durumda. Bu da insanımızın doğal yöntemlere, bitkisel tedavilere ve bitkisel çözümlere ne kadar ihtiyaç duyduğunun bir göstergesidir. Kilo probleminiz olmasa dahi sağlığınız ve sağlıklı zayıflama  için yeşil çay tüketmeniz önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Muzaffer Kuşhan ‘dan Akdeniz Diyeti Listesi başlıklı makalemizde Akdeniz Diyet Listesi, Akdeniz Diyeti ve Akdeniz diyeti ile 2 haftada 8 kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorum Var »

 1. Fatma 27 Eylül 2012 - Cevapla

  Limon ve naneli yeşil çaylar var onlarda bu şekilde kilo vermemize yardımcı olur mu?

  Birde günde ne kadar tüketilmelidir.

  • admin 27 Eylül 2012 - Cevapla

   Merhabalar Fatma,

   Çok aşırıya kaçmamak şartı ile bilhassa yemeklerden sonra 1 fincan tüketmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca ara öğünler dediğimiz 10.00 ve 15.00 saatlerinde de 1 fincan içebilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz. »