Zayıflatan Şifalı Bitkiler

admin 03 Kasım 2012

Zayıflatan şifalı bitkiler, doğanın bize sunmuş olduğu mucizelerden biridir. Çok paralar harcamadan bu bitkiler sayesinde zayıflamanın yanı sıra yaşam boyunca daha zinde ve güzel bir yaşam sürdürmenize yardımcı olur. Sağlıklı zayıflamanın temel kuralı kendi metabolizmanızı bozmadan ilerlemektir. Kalıcı ve daimi zayıflık için bu doğrultudan hiçbir zaman için ödün vermemeniz gerekir.

Fazla yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı zayıflatan bitkiler insan üzerinde bıraktığı şifa sayesinde vücudun dengesini ve işleyişini bozmadan zayıflamanıza yardımcı olur. Bir çok ilacın içindede mevcut olan bu şifalı bitkiler, teknoloji gelişmeden eski hekimlerinde insan tedavisinde kullandığı en büyük yardımcısıydı.

Bu zayıflatan şifalı bitkilerden maksimum verimi almak için yemeklerden 30 dakika sonra alarak etkiyi dahada arttırabilirsiniz. Her şeyin fazlasının zararlı olduğunu bir kez daha hatırlatıp bu bitkilerinde çok fazla tüketilmesi büyük ve kalıcı hasarlara yol açar. Çok tüketim çok zayıflayayım mantığından her zaman kendinizi arındırın. Kararında ve bırakmadan emin adımlarla tüketilirse iyi sonuçlar elde edersiniz.

13 adet mucize zayıflatan bitkiler ve ne işe yaradıkları;

1-At kuyruğu: İdrar problemlerini sökme ve sıkıştırma yapısına sahip at kuyruğu bitkisi yapraklarında daha fazla verim bulunuyor. Vücuttaki fazla yağ katmanları ve dokuları eritme özelliği olan bu bitkiyi doktor kontrolün kullanmanız da fayda var. Çok kullanmak böbreklerinize zarar verebilir.

2-Ada çayı: Zayıflamak için ideal bir bitki olan ada çayı iştahınızı kapatmak veya azaltmak için kullanmanızda fayda vardır. Genel de çay olarak tüketilen ada çayı salata da bir tutam serpmek şeklinde kullanabilirsiniz.

3-Arı Poleni: Arıların kovanında bulunan, arıların getirdiği polenlerin toplanıp granür haline getirerek elde edilen bu besin türü, çok fazla vitamin, enzim ve mineral içermektedir. Yemeklerden önce alındığı zaman iştah kapatırken yemeğin ortasında alındığında ise iştah açıyor. Tokluk hissi veren polen diyet sırasında yitirilen gücü takviye ediyor.

4-Tere: İnsan vücudundaki yağları hızlı şekilde yakılmaya yardımcı oluyor. İnce yaprakları pişince acı olduğu için çiğ tüketilmesinde fayda vardır. Aynı zamanda içinde çok fazla vitamin bulunuyor.

5-Balık otu: Bünyemizdeki kimyasalları çok hızlandırarak zayıflama ve kilo vermenize yardımcı olur. Bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. Bünyesinde mevcut olan madde el ve ayak tırnaklarını güçlendirip aynı zaman da saç köklerine güç ve parlaklık katar.

6-Funda yaprağı: İnsan vücudunda ki böbrek ve idrar kanallarını hareket vererek vücuttaki ödemi arttırır. Çok fazla ve çok kullanmak bulantı, tansiyon düşmesi ve kusma gibi sorunlarla karşılaşa bilirsiniz. Kullanım dozu kişilerin bünye yapısına göre ayarlanmalıdır.

7-Fesleğen: Vücudumuzdaki biriken fazla suyu azaltmak veya tamamen atmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca içinde barındırdığı eter yağı moral ve güven yükseltici özelliğine sahiptir.

8-Civan perçemi: Baklava, çikolata gibi tatlılara karşı zaafı olanlar için birebir olan civan perçemi iştahı keserek acıkma hissini yok eder. Taze bir lezzeti olan bu bitki ağır olan her yemeği daha hafifleştirerek lezzet katmasına yardımcı olur.
9-Maydanoz: Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak bağ dokularını güçlendirir. Maydanoz genel de salata, yemek ve çayların içine karıştırılarak tüketilir. Vücutta biriken ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

10-Limon yağı: Limonların esansından elde edilen bu yağ, limon kabuklarının sıkılması veya su buharı distilasyonu ile elde ediliyor. Vücut ısısını normal tutarak terlemeye olanak sunan limon yağı, idrar sökme ve karındaki biriken kurtları düşürmek için yardımcı olmaktadır.

11-Sinameki: Vücuttaki kalın bağırsakta biriken suyun emilmesini önleyerek müshil ilacı görevini de yapmaktadır. Çok fazla kullanmak bağırsakta olumsuz sonuçlar doğurabilir. Ayrıca idrar söktürücü özelliği de bulunan sinameki bitkisini, nane ve rezene ile destek yapılarak tüketilmesi gerekmektedir.

12-Biberiye: Genelde bel ve kalça da biriken yağların kırılma ve parçalanması gibi güzel özelliklere sahip bu bitki vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak, idrar sökücü özelliğini de içinde barındırmaktadır. Biberiye bitkisin den elde edilen yağın, vücudun dışından ovarak sürülme işlemi sayesinde ölü hücreleri temizleyerek canlandırması ve zayıflamaya faydalar sağlamaktadır.

13-Kekik: Vücut sindirim problemlerini tedavi etme ve metabolizmayı hızlandırma gibi özelliklere sahip olan kekik otu bağışıklık sistemini güçlendirerek, zindelik hissi veriyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Atkins Diyeti başlıklı makalemizde Atkins Diyeti öğünleri, Atkins Diyeti Yapanlar ve Atkins Diyeti Yararları ve Zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorum Var »

  1. Derya Süzer 05 Kasım 2012 - Cevapla

    Adaçayı ve Sinameki bitkileri ile 15 kilo vermiştim. Bu ikilinin yanında birde yeşil çay girdimi çok güzel olur.

    5-6 Kilo fazlalığım var yeniden içecem.

Yorum Yapabilirsiniz. »